КРСНА СЛАВА ЕПАРХИЈЕ - ЖИВОНОСНИ ИСТОЧНИК

Имајући Живоносни Источник благодат Твоју, Пресвета Дјево,
к Теби прибјегавамо, као несаломивој стјени и представници,
погледај са благоусрђем, Пресвета Богородице, на сурову нашу озлобљеност
и исцјели душе и тијела наша од жалости и болести, да Ти пјевамо:
Алилуја!

У ове васкршње празничне дане благодаћу Божијом и благословом Пресвете Богородице, у петак 24. априла текуће године, прослављена је крсна слава Епархије зворничко-тузланске - Источни петак (Живоносни Источник).

У храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју свечаним евхаристијским сабрањем предстојао Првопастир и домаћин Епархије, Његово Преосвештенство Епископ зворничко тузлански г. Фотије.

Епископу су саслуживали архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник дервентски, протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски намјесник теслићки, протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, протојереј-ставрофор Душко Недић, старјешина храма и протођакон Славољуб Милошевић.

Због пандемије вируса Корана овогодишњем обиљежавању крсне славе није присуствовало сво свештенство и монаштво наше епархије, а такође због овакве ситуације и мали број вјерног народа сабрао се данас на светој Литургији.

Прочитајте још:

ИСТОРИЈАТ ПРАЗНИКА ЖИВОНОСНИ ИСТОЧНИК

АКАТИСТ ПРЕСВЕТОЈ БОГОРОДИЦИ У ЧАСТ ЊЕНЕ ИКОНЕ ЖИВОНОСНИ ИСТОЧНИК

У пастирској бесједи Владика је поучио присутни вјерни народ пружајући ријечи утјехе због ситуације у којој се данас налазимо, истичући да је Господ тај који управња свиме и да ће све бити по Његовом благослову.

Након Литургије Владика Фотије освештао је славске дарове помоливши се за сво свештенство и монаштво наше епархије и све епархиоте Епархије зворничко-тузланске.

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА КРСНА СЛАВА ЖИВОНОСНИ ИСТОЧНИК ДОБОЈ