ЕПИСКОП ФОТИЈЕ У НЕДЕЉУ ПРАВОСЛАВЉА БОГОСЛУЖИО У ДОЊЕМ ЖАБАРУ

Парохија човићпољско -доњожабарска је у недељу 08. марта 2020. године била обрадована несвакидашњом радошћу јер нам је по први пут у канонску посјету дошао Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије.

Приликом свете архијерејске Литургије, у храму Покрова Пресвете Богородице у Доњем Жабару, Преосвећеном Епископу Фотију саслуживали су архијерејски намјесник брчански, протојереј- ставрофор Драган Ћирковић, парох брчански, протојереј - ставрофор Небојша Драшкић и протођакон Богдан Стјепановић.

У дану када обиљежавајући Недељу православља оживљавамо успомену на побједу наше свете вјере над њеним непријатељима сјећајући се оних богоносних светих отаца и њиховог божанског одушевљења којим су побјеђивали јеретике и утврђивали побожност; велики број наших парохијана је приступио светоме путиру и светој тајни Причешћа.

Поучени очинском бесједом нашега Архипастира доживјели су истинску радост сусрета светиње и човјека уживајући у свакој ријечи!

Овај дан ће заиста остати и у љетопису и у срцима наших парохијана дуго упамћен по благодатном миру и доживљеној радости!

Протојереј- ставрофор Јово Р. Михајловић

ДОЊИ ЖАБАР