ОПИЈЕЛО И САХРАНА ИГУМАНА НЕКТАРИЈА

У Господу уснули игуман Нектарије (Радовановић), настојатељ манастира Свете Матроне Московске у Ритешићу код Добоја, сахрањен је у порти храма Пресвете Тројице у Бољанићу, два дана након упокојења, у недјељу 19.01.2020, на празник Богојављења.

Опијело је служио Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, уз саслужење монаштва и свештенства.

Господе, молимо ти се, усели га у места светла, у места свежине, у места одмора, одакле одбеже свака мука, жалост и уздисање, где гледање Лица Твога весели све од века свете Твоје. Даруј му Царство Твоје и учешће у неисказаним и вечним Твојим добрима, и наслађивање у Твом бесконачном и блаженом животу. Јер си Ти живот и васкрсење и покој уснулих слугу Твојих, Христе, Боже наш, и Теби славу узносимо са беспочетним Твојим Оцем и Пресветим, и Благим, и животворним Твојим Духом, сада и увек и у векове векова. Амин.“

Вјечан ти помен, блаженства достојан, оче Нектарије. Христос Васкрсе!