ВРУЋИЦА: СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ

Фото: Далибор Ковачевић
Будући да Епископ стоји на мјесту великог и вјечног Архијереја Цркве, парохија врућичка је имала част да у њој богослужи Његово Преосвештенство Епископ бијељински и зворничко-тузлански Г. Фотије.

Његовим устима заблагодарисмо Евхаристијом, и његовим рукама Дарове узнесосмо Анафором, како би се наша срца горе уздигла у Царство Бога Живога које нам је завјештано (Лк 22,29-30), и како би се наситили Хљеба Насушног и Небесног који нас оживотворава (Мт 6,11; Јн 6,51). Дођосмо у Дом Очев гдје Хљеба има исувише (Лк 15,17), гдје се Син Љубљени жртвује као Јагње и Теле угојено, Приносеће и Приношено, Примајуће и Раздавано за Живот и Спасење свијета (Јн 1,29; Лк 15,23).

У току Божанске Литургије у чин ђакона рукоположен је вјероучитељ Тадија Никчевић, а саслуживали су архимандрит Симеон, намјесник манастира Бишње, протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, архијерејски намјесник и парох теслићки и оци Слободан Јокић и Данило Зиројевић, пароси никшићки.

ВРУЋИЦА РУКОПОЛОЖЕЊЕ