ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА ПРОСЛАВИ ДАНА СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА

“Црква овај празник види као светосавску мисију у нашем народу, као мирење браће, мирења нашег народа, тражење заједничких ставова, интересе очувања наше културе, вјере, писма традиције и нашег културног идентитета”, истакао је владика Фотије.

СУСРЕТ ВЛАДИКЕ ФОТИЈА И МИНИСТРА ПОПОВИЋА У МАНАСТИРУ ПАПРАЋА

БИЈЕЉИНА, 3. АВГУСТА /СРНА/ - Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г.Фотије и министар за иновације и технолошки развој Србије г.Ненад Поповић сусрели су се данас у манастиру Папраћа у Шековићима и разговарали о планираној темељној обнови ове древне светиње и духовног центра српског народа уочи обиљежавања 170 година од прве обнове Манастира, речено је Срни у Епархији.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИМИО МИНИСТРА ЗА ИНОВАЦИЈЕ И ТЕХНОЛОШКИ РАЗВОJ

Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије и министар  за иновације и технолошки развоj у Влади Републике Србије г. Ненад Поповић састали су се у Владичанском двору у Бијељини.

Пријеми и посјете

ЖИВИМО У ВРЕМЕНУ ТЕЖЕМ ОД ВРЕМЕНА КОСОВСКЕ БИТКЕ, А НИСМО ЈУНАЦИ (ВАСКРШЊИ ИНТЕРВЈУ ЗА ГЛАС СРПСКЕ)

Тек што нам је прошао комунизам, а ево нових комесара са Запада који нас сада уче да нисмо мајмуни, већ бројеви, дигиталне картице и печати. Црква мора сада и са овим усрећитељима да се бори и да чува наш народ од њихових патената и проналазака. Требаће нам нови Кочићи, јер ће пуно јазаваца бити на суду, рекао епископ Фотије

Страна 6 од 16