СЈЕДНИЦА ЕПАРХИЈСКОГ САВЈЕТА ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ

Фото: Дејан Шешум
У свештеном периоду Триода, у суботу сиропусну, 2019. године, на позив Преосвећеног Епископа бијељинског и зворничко-тузланског Г. Фотија одржано је прво засједање новог сазива (2019-2024) Епархијског савјета Епископије зворничко-тузланске.

Прије почетка сједнице новоименовани чланови савјета из реда лаика свечано су положили заклетву у храму манастира Светог Василија Острошког у Бијељини.

Након молитвеног почетка и благослова, у поздравном слову Епископ Фотије је заблагодарио на раду и труду члановима претходног сазива савјета.

У наставку сједнице Епископ је чланове савјета упознао са својим архипастирским дјелањем у току протекле године, као и плановима и настојањима за наредни период. Потом су чланови савјета именовали нови сазив Епархијског управног одбора. Сви извјештаји епархијских тијела су детаљно презентовани и једногласно усвојени. Сагледани су савремени изазови са којима се сусрећу свештенство и народ свештене Епископије зворничко-тузланске и српске Цркве у цјелини, са изразима непоколебљиве наде и позивом на саборна прегнућа, а како бисмо у предању Отаца и искуству Цркве пронашли одговарајућа рјешења.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ САОПШТЕЊЕ СЈЕДНИЦА ЕПАРХИЈСКИ УПРАВНИ ОДБОР