Архијерејска литургија у манастиру Драгаљевац

Данас, 22. новембра 2017. године Господње, када наша Света Црква прославља успомену на Светог Нектарија Егинског, коме је посвећена капела у манастирском конаку, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Архангела Гаврила у Горњем Драгаљевцу.

Његовом Преосвештенству саслуживали су : архијерејски намјесник угљевичко-јањски протојереј-ставрофор Драган Пејчић и јереј Срђан Васиљевић.

У поучној бесједи Владика Фотије је, између осталог, поучио народ ријечима: Молимо се да свети Нектарије, кога данас прослављамо, буде свима нама учитељ, у трпљењу, у страдању, у смирењу, у праштању и у подвижништву. Не заборавимо да је свети Нектарије био епископ, али никада није наступао са позиције власти, него са позиције служитеља јеванђеља Христовог.

Литургијску прославу су увеличали појци – Љубитељи византијског црквеног појања.

На крају литургије пререзан је славски колач и освећено славско жито. Кума славе је била Петра Радовановић из Угљевика, а за следећу годину се јавила Божана Цимеша из Бијељине.

Литургијском сабрању присуствовао је велики број вјерника из свих крајева, а након литургије је приређена трпеза љубави у за све присутне.

Послије поздравних ријечи, игуманија је Његовом Преосвештенству уручила епископску Панагију као успомену на прву канонску посјету манастиру у Драгаљевцу.

СВЕТИ НЕКТАРИЈЕ ЕГИНСКИ ХРАМОВНА СЛАВА МАНАСТИР ДРАГАЉЕВАЦ