Архијерејска литургија у цркви св. Георгија у Бијељини

У четвртак, 16. новембра 2017. године, на Ђурђиц - ПРЕНОС МОШТИЈУ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ГЕОРГИЈА, свечано је обиљежена слава храма светог великомученика Георгија у Бијељини.

У присуству великог броја вјерника и уз појање црквеног хора „Свети Ђорђе“, свету aрхијерејску литургију је служио Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије. Његовом Преосвештенству саслуживали су бијељински пароси: протојереј-ставрофор Миодраг Гаврић, протојереј-ставрофор Горан Ненић, протонамјесник Миран Гавриловић, синђел Данило Гаврановић , те протођакони Богдан Стјепановић и Бојан Чечар.

На светој литургији је преломљен славски колач са кумом славе г. Предрагом Јешурићем из Бијељине.

Владика је у пригодној бесједи честитао славу свештеницима храма и свим парохијанима који су се на овај дан сабрали на овоме светом мјесту, гдје се губе све разлике и гдје сви постају једно у Христу Исусу.

Након литургије, званице и вјерници су угошћени за славском трпезом коју је за ову прилику припремио кум славе. Кумство за славу сљедеће године преузели су Божана Цимеша и Милан Томић из Бијељине.

Истога дана, своју славу прославио је и црквени хор „Свети Георгије“, који постоји и дјелује при овоме храму већ осам година и броји преко 50 чланова.

ПРЕНОС МОШТИЈУ СВЕТОГ ГЕОРГИЈА ЂУРЂИЦ СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА БИЈЕЉИНА