ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА БОГОЈАВЉЕЊЕ СЛУЖИО У ЈАЊИ

Данас се освећује природа воде, и Јордан се прекида, и задржава  свој ток, гледајући Господа који се погружава...Воде те видеше и побојаше се. Претеча уздрхта и повика говорећи: Освети мене и воде, Спаситељу, који уклањаш грех света.
(Из тропара на великом освећењу воде)

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је данас, на празник Богојављења, свету архијерејску Литургију у Јањи код Бијељине.

Том приликом Епископа је дочекао протојереј Дражен Шљокић, старјешина храма светог пророка Илије заједно са браћом свештеницима и вјерним народом.

Његовом Преосвештенству су данас саслуживали протојереј-ставрофор Драган Пејчић, старјешина Саборног храма у Бијељини; протојереј Дражен Шљокић, старјешина храма у Јањи; јереј Синиша Пајкановић, сабрат храма у Јањи; протојереј-ставрофор Цвико Мојић, свештеник у мировини; протођакон Немања Спасојевић, епархијски ђакон, те Миленко Крајишник, ђаком у овом светом храму.

Након заамвоне молитве Епископ Фотије је извршио чин великог водоосвећења како то и бива на овај велики Господњи празник.

Због свог труда и рада са народом у Цркви владика Фотије је јереја Синишу Пајкановића одликовао достојанством протонамјесника.

Напослетку је подијељен антидор вјерном народу, а затим је уприличена и трпеза љубави за све присутне.

БОГОЈАВЉЕЊЕ ЈАЊА ЧИН ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ