ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО НОВИ ВРТИЋ У БИЈЕЉИНИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У Бијељини је данас свечано отворен нови објекат вртића "Чика Јова Змај" под називом "Ђурђевак", који може да прими 200 дјеце.

Објекат је отворен уз Саборну цркву, а свечаном отварању присуствовао је Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије, градоначелник Бијељине Љубиша Петровић и бројни гости.

Преосвећени владика Фотије се након освећења обратио пристутним гостима:

Господине градоначелниче, господине предјседниче Скупштине града, господине директоре овога обданишта, браћо и сестре.

Драго ми је да смо данас по православном обреду могли да извршимо освећење овога обданишта које је названо ''Ђурђевак'' у оквиру обданишта ''Чика Јова Змај'' у Бијељини.

Леп и благословен тренутак, тренутак оптимизма, тренутак наде поготово кад се ради о освећењу једнога обданишта. Колико сам чуо од директора овдје ће бити смештено више од 150 деце и то је велики добитак за наш град. Битно је да се деца које ће овде боравити осећају безбедно, а њихови родитељи могу бити мирни где су њихова деца и ко брине о њима.

Овај град брине о својој будућности, брине о својој деци, о својој омладини и то показује ова зграда коју смо заједно са градом направили и нашли најбољи компромис да то буде обданиште. Такође, лепо је место поред Саборне цркве, да се људи долазе овде Богу молити када узимају своју децу и унучад и воде их кућама. Дакле леп амбијент, једно скровито место које није директно на путу да саобраћај угрожава живот ове установе.

Хвала Богу и ми се радујемо да је Црква могла да дâ свој допринос овоме делу. Ми смо заједно на простору просвете са градом и са свим просветним институцијама  и трудићемо се да тако буде и убудуће и да ово буде место нашег сусретања и место наших долазака, место наше бриге о будућнсти, подизања наше дечице и њиховог васпитања у најбољој традицији наше православне културе и писмености.

Желим свако добро свима, господину директору и свима који ће радити овде у овој установи да буду добри педагози и добри васпитачи, да се труде око наше деце и онда ће наша деца излазити одавде и добрим путем ходити и бити добра деца и добри сутра и ученици и све друго у овоме друштву. Нека сте Богом благословени и благословен нека је овај чин освећења вртића.

Директор вртића "Чика Јова Змај" Славиша Вујановић рекао је новинарима да вртић, захваљујући Градској управи Бијељине, у сарадњи са Епархијом зворничко-тузланском, повећава капацитете и обухват дјеце предшколским васпитањем и образовањем.

Он је изразио наду да ће ускоро свако дијете предшколског узраста у граду бити обухваћено неким од програма предшколског васпитања и образовања.

У "Ђурђевку" је сутра Дан отворених врата, те из вртића позивају родитеље и дјецу да од 10.00 до 14.00 часова дођу да виде простор и упознају васпитаче, те добију остале информације у вези са поласком дјетета у вртић.

Из вртића подсјећају родитеље да нова радна година у свим објектима почиње од понедјељка, 4. септембра.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ОСВЕЋЕЊЕ ВРТИЋ БИЈЕЉИНА ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ СЛАВИША ВУЈАНОВИЋ