ЕПИСКОП ФОТИЈЕ У ТУЗЛИ УОЧИ СЛАВЕ ХРАМА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У недељу 12. По Духовима, 27. августа, у Катедралном храму Успења Пресвете Богородице у Тузли светим евхаристијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

Торжествено молитвено сабрање у част Пресвете Богородице, а у славу Божију, отпочело је по доласку Епископа Фотија кога је дочекао старјешина храма и Архијерејски намјесник тузлански, протојереј-ставрофор Милош Тришић у име братства и вјерног народа парохија тузланских.

Преосвећеном владици Фотију је саслуживало више свештеника и ђакона у Христовој оданости и братској љубави, заједно са архимандритом Гаврилом, игуманом Манастира Озрен.

За појање на Светој Литургији били су задужени појци који поју за пјевницом у капели Светог Јована Богослова при Православном богословском факултету у Београду.

Иако је слава храма Успења Пресвете Богородице сутрадан, све је било торжествено као да је данас славски дан.

Након Свете архијерејске литургије урпиличена је трпеза љубави за све присутне вјернике.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА БРЧКО ХРАМОВНА СЛАВА ТУЗЛА