Епископ Фотије: СВАКО БОГОСЛУЖЕЊЕ ЈЕ КОРАК КА НЕБУ, УСПИЊАЊЕ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У суботу, 27. августа 2022. године празничним вечерњим богослужењем са петохљебницом започета је прослава храмовне славе Катедралног цркве Успења Пресвете Богородице у Тузли.

Богослужењем је началствовао Његово Преосвештество епископ зворничко-тузлански г. Фотије уз саслуживање свештенства и монаштва као и молитвено учешће архијерејског намјесника тузланског и старјешине храма, протојереја Милоша Тришића.

Епископ Фотије је на почетку своје пастирске поуке благословио вечерашње сабрање у старом сједишту Епархије зворничко-туланске, захваливши још једном Његовој Светости патријарху српском г. Порфирију који је у јуну мјесецу походио управо овај храм и православни живаљ који још увијек живи у Тузли.

''У Федерацији БиХ, па тако и у Тузли је преостало мало Срба и потребна им је подршка. Потребно је да прво ми пастири Цркве покажемо да нису сами него да су заједничка брига Цркве и представника политичке власти''.

У наставку се Преосвећни владика осврнуо на велики труд проте Милоша, старјешине храма око обнове храма која траје последњих година.

''Кад дођемо на богослужење, поготово у овакав храм који данас личи на неки светогорски храм, заиста осетимо један корак ка небу, успињање. Вечерас смо започели празновање Успења Пресвете Богородице, празника који свети оци називају други Васкрс'', закључио је владика у својој бесједи.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА БРЧКО ХРАМОВНА СЛАВА ТУЗЛА