ЗАУПОКОЈЕНА ЛИТУРГИЈА И ОПИЈЕЛО ЗА ПРОТОЈЕРЕЈА-СТАВРОФОРА ДРАГАНА М. КАИНОВИЋА

Фото: Никола Кулага
На празник Преподобномученика Дометија и Преподобног Ора, 20/07 августа у Храму Успења Пресвете Богородице у Дервенти служена је заупокојена Литургија уснулом у Господу протојереју-ставрофору Драгану М. Каиновићу, умировљеном пароху дервентском.

На светој Литургији началствовао је Архијерејски намјесник дервентски, протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, уз саслужење братства Саборног храма у Дервенти и браће свештеника из братских Епархија, као и наше Епархије зворничко-тузланске.

Епископ зворничко-тузлански Г. Г. Фотије, служио је опијело упокојеном проти Драгану уз саслужење мноштва свештеника, школских другара и пријатеља проте Драгана.

Након опијела, бесједио је протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић, парох Парохије прве бродске у Броду, који је говорио о животу у Христу, раду и преданој парохијској служби, као и просвјетном раду проте Драгана.

Светој Литургији и опијелу присуствовало је мноштво парохијана, који су дошли да се помоле за покој душе проте Драгана.

јереј Љубиша Новић

УСНУО УПОКОЈИО ДРАГАН КАИНОВИЋ ОПИЈЕЛО ЗАУПОКОЈЕНА ЛИТУРГИЈА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА