СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У ПОТОЧАРИМА

У 13. недјељу по Духовима, недељу у којој прослављамо Сабор српских светитеља, Његово Преосвештенство Епископ зворничко тузлански Господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију поводом храмовне славе у брчанском насељу Поточари.

Његовом Преосвештенству Епископу Фотију саслуживали су протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански, протојереј-ставрофор Илија Филиповић, парох брчански, протођакони Славољуб Милошевић и Драган Поповић.

У току свете Литургије Епископ Фотије је рукоположио протођакона Драгана Поповића, координатора за вјеронауку у Брчко Дистрикту, у свештени чин презвитера.

Његово Преовештенство је поучио вјерни народ о значају празника Сабора српских светитеља и позвао вјерујући народ да се угледа на свете претке.

Послије опхода око Храма и ломљења славског колача услиједила је трпеза љубави за све присутне вјернике.

Протојереј-ставрофор Александар Михајловић

САБОР СРПСКИХ СВЕТИТЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА ПОТОЧАРИ РУКОПОЛОЖЕЊЕ