ОСВЕЋЕЊЕ ОБНОВЉЕНОГ ХРАМА НА ГРОБЉУ У МАЛОЈ БРУСНИЦИ

Храм Светог великомученика Георгија на гробљу у Малој Брусници подигнут је 1936.године ктиторством Косте Пантића. Вријеме је учинило своје и дотрајали храм је уређен и обновљен.

Стога се у Недјељу Самарјанке, 26. маја 2019, вјерни народ сабрао покрај храма да дочека надлежног Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, који је одслужио Свету архијерејску Литургију и освештао храм, уз саслужење архијерејског намјесника дервентског, протојереја-ставрофора Радојице Ћетковића, као и протојереја-ставрофора Жељка Теофиловића, пароха првог бродског, те протођакона Славољуба Милошевића.

За велики допринос приликом обнове храма, Његово Преосвештенство г. Фотије одликовао је орденом Светог краља Драгутина - Теоктиста г. Милана Видића, а архијерејском захвалницом г.  Јову Радовановића.

Новоосвећеном храму кумовала је госпођа Славица Вујичић из Мале Бруснице.

Бесједу Епископа Фотија послушајте испод

протонамјесник Дарко Вукомановић