СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ВРШАНИМА О ПРАЗНИКУ СВЕТОГ САВЕ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко–тузлански г. Фотије служио је данас свету архијерејску Литургију у храму Светог Саве у Вршанима поводом крсне славе овог храма, након чега је обављено ломљење славског колача.

Његовом Преосвештенству Епископу г. Фотију на евхаристијском сабрању саслуживали су архијерејски намјесник бијељински, протојереј-ставрофор Љубо Богдановић,  пензионисани свештеници Јово Јовић и Љубомир Ђокић, протонамјесник Предраг Гаврић и протођакон Богдан Стјепановић.

"Заиста је Свети Сава наш духовни отац и наш духовни руководитељ. Велико је дело учинио Свети Сава у своме народу. Учинио нас је народом православним, народом културним, народом европским-речено савремним речником- народом достојанственим, народом који има своју цркву, државу и свој језик", поручио је Епископ Фотије.

Послије Литургије је обављен опход око храма и помен свештеницима који су сахрањени у порти храма.

Ломљење крсног колача обављено је са кумом Митром Остојићем и његовом породицом који су кумовали храмовној слави храма Светог Саве и припремили славски ручак са Црквеним одбором и вјерним народом.

СВЕТИ САВА ХРАМОВНА СЛАВА ВРШАНИ