АПЕЛ ЗА ЗАШТИТУ СВЕТИЊА У УКРАЈИНИ УПУЋЕН ГЕНЕРАЛНОМ СЕКРЕТАРУ УЈЕДИЊЕНИХ НАЦИЈА

Апел за заштиту светиња у Украјини упућен генералном секретару Уједињених нација

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије се обратио писмом Господину Антонију Гутерешу, генералном секретару Уједињених нација, у којем апелује на заштити свештенства, монаштва и пастве Украјинске Православне Цркве и њихових светиња, односно њихових људских, вјерских и имовинских права.

Напомињемо да је монасима Кијево-печерске лавре у Кијеву наложено од стране државних власти у Кијеву да до 29. марта напусте своју светињу. Од Господина Гутереша се очекује да стане у одбрану права и достојанства канонске Украјинске Православне Цркве и њених прогоњених монаха.

САОПШТЕЊЕ УКРАЈИНА УКРАЈИНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА МИТРОПОЛИТ ОНУФРИЈЕ