ЗВОРНИК - ПОЗДРАВНО СЛОВО ЕПИСКОПА ФОТИЈА ПАТРИЈАРХУ ПОРФИРИЈУ

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије започео је 20. септембра 2023. године, на братски позив надлежног архијереја Његовог Преосвештенства Епископа г. Фотија, посету Богом чуваној Епархији зворничко-тузланској. Ово је прва посета Патријарха српског Зворнику после деведесет година.

Патријарха Порфирија у храму Рођења Светог Јована Крститеља, који ове године обележава двеста година од освећења, дочекао је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, монаштво, свештенство и многобројни народ ове Епархије.

После свечаног дочека, поводом посете Патријарха Порфирија служен је свечани чин доксологије, у молитвеном присуству Његове Светости и Преосвећене господе Епископа: зворничко-тузланског Фотија, горњокарловачког Герасима, крушевачког Давида и осечко-пољског и барањског Херувима, свештенства, монаштва и верног народа.

Након чина доксологије, у име свештенства, монаштва и верног народа, Првојерарха Српске Православне Цркве поздравио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије и рекао да оно што је јако битно и значајно то је историјски тренутак овог места у ком се налазимо, а то значи да су овде Срби, историја тако каже, већ негде у раним хришћанским временима имали храм од кога је остао само један звоник. Овде у Зворнику, оно што је посебно за похвалу, то је богатство црквеног живота, недељна богослужења, Литургије, веронаука која се одвија редовно, имамо дивне хорове који певају у славу Божију. Видели сте колико је људи дочекало Вас као свога пастира, јер људи осећају да је Патријарх онај који долази у име Христово и у име Светог Саве.

ПАТРИЈАРХ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ПАТРИЈАРХ У ПОСЈЕТИ ЕПАРХИЈИ ЗВОРНИК ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БЕСЈЕДЕ