ОСВЕЋЕЊЕ И ПОДИЗАЊЕ КРСТОВА - ХРАМ ПРЕОБРАЖЕЊА ГОСПОДЊЕГ - НОВО НАСЕЉЕ У ДЕРВЕНТИ

Фото Никола Кулага
У недјељу 22. октобра 2023. године у храму Преображења Господњег у Новом насељу у Дервенти служена је света литургија, након које је извршен свечани чин освећења и подизања два крста на звоник и храм Преображења.

По благослову и у име Његовог Преосвештенства Епископа Зворничко-тузланског Господина Фотија, чин освећења вршио је архијерејски намјесник дервентски протојереј - ставрофор Радојица Ћетковић. На светој литургији саслуживали су: протојереј-ставрофор Бојан Митрић, парох петровачки; протојереј Борислав Ливопољац, парох љубљански: протојереј Јован Максимовић, парох зворнички; протојереј Илија Јовић. парох други дервентски; протојереј Зоран Станић, сабрат храма Преображења у Новом насељу у Дервенти те ђакон храма Преображења Господњег у Новом насељу у Дервенти - Драган Милојевић.

Светој литургији присуствовао је велики број вјерника. Након службе, испред храма, извршен је чин освећења и постављања крстова на звоник и храм. За кума крстова изабран је Господин Стојан Николић из Агића. Свечаност је уљепшана наступом етно групе СКУД Дервента коју предводи Милијана Жунић професор музике.

Овај свечани чин представља круну двогодишње градње звоника. Храм је засијао новом љепотом светих крстова. Уједно, у току је осликавање централне куполе храма. Свим приложницима и добротворима нека Господ узврати за помоћ у градњи.  Испред храма постављено је послужење за вјернике.

​У наредном периоду Црквена општина покренуће иницијативу за куповину звона.

НОВО НАСЕЉЕ ДЕРВЕНТА