НАВЕЧЕРЈЕ ПРАЗНИКА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ У БИЈЕЉИНИ

Празничним вечерњим богослужењем вечерас је почело прослављање славе Манастира светог Василија Острошког у Бијељини.

Фото Епархија зворничко-тузланска
У навечерје празника Острошког Чудотворца, вечерњим богослужењем отпочело је прослављање славе манастира Светог Василија Острошког у Бијељини.

Његово Преосвештенство епископ новограчанички и средњезападноамерчки г. Лонгин је, по благослову домаћина Преосвећеног владике Фотија који је молитвено присуствовао, служио вечерње празнично богослужење са петохљебницом уз саслужење протојереја-ставрофора Љубе Богдановића, архијерејског намјесника бијељинског; протојереја-ставрофора Драгана Илића, старјешине храма Светог Пантелејмона у бијељинском насељу Крушик; протојереја-ставрофора Горана Ненића, парохијског свештеника у храму Светог Георгија у Бијељини, протођакона Немање Спасојевића и Лазара Илића, епархијских ђакона. Молитвено су били присутни и епископ британско-скандинавски г. Доситеј, високопреподобна игуманија Матрона, настојатељице свете Острошке обитељи, као и друга сабраће свештеници и вјерни народ.

На крају, Преосвећени владика Фотије је изразио велику захвалност браћи архијерејима што су дошли и уљепшали наше славско молитвено сабрање и још једном позвао све да се и сутра саберемо на светој Литургији да се заједно помолимо Богу и светом Василију Острошком заштитнику наше Епархије зворничко-тузланске и нашега манастира овде.

На дан Светог Василија Острошког Света архијерејска литургија, у манастиру посвећеном овом Божијем угоднику у Бијељини, почиње у 9.00 часова.

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ ЕПИСКОП ЛОНГИН ЕПИСКОП ДОСИТЕЈ ИГУМАНИЈА МАТРОНА БИЈЕЉИНА