Празник Васкрсења Христова у Саборном храму у Бијељини

О празнику Васкрсења Господњег, 08. априла 2018. године, у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Бијељини, свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, уз саслужење протојереја-ставрофора: Драгана Драгића, свештеника у пензији, Миодрага Гаврића, Митра Тешића и Милана Перковића, протођакона Славољуба Милошевића, те храмовног ђакона Немање Ерака.

Васкршње славље у Семберији је почело традиционално и свечано јутарњом Литургијом. У Саборном храму Рођења Пресвете Богородице, Епископ Фотије је вјерницима пожелио срећан празник и пожелио да сви понесу благослове из овога светога храма.

" Васкрсење је суштина наше вјере. Ако вјерујемо у Васкрсење идемо путем спасења. Из Васкрсења извире живот. Дај Боже да ми православни Срби почнемо да осмишљавамо свој живот Васкрсењем. Да не буде гроб наш последњи критеријум.

Молимо се да увијек будемо сви заједно. И Црква, и представници државе и сав наш добри народ , јер само заједно можемо изнијети крст који је историја ставила пред нас", поручио је Епископ Фотије.

Владика Фотије пожелио је да се у душе и срца људи усели Васкрсли Бог и да живимо Њиме који је небески мир, упутивши традиционални васкршњи поздрав:
Христос васкрсе – Заиста васкрсе!

ВАСКРС БИЈЕЉИНА САБОРНА ЦРКВА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ИНТЕРВЈУ