Богојављење: Архијерејска литургија и пливање за Часни крст у Брчком

Свету архијерејску литургију у поводу празника Богојављења у храму Успења Пресвете Богородице у Брчком служио је Преосвећени владика Фотије, Епископ зворничко-тузлански, уз саслужење протојереја–ставрофора Драгана Ћирковића, архијерејског намјесника брчанског, протојереја-ставрофора Славка Максимовића, свештеника у пензији, протојереја Вујадина Станишића, јереја Милорада Зарића, те протођакона Славољуба Милошевића и Драгана Поповића.Велики број вјерника који је испунио храм, приступио је светој тајни евхаристије, сједињујући се са Господом и Спаситељем нашим Исусом Христом.

Епископ Фотије честитао је празник Богојављење и говорио о значају празника.

''Христова мисија почиње управо Светим крштењем. Дошавши на ријеку Јордан да се крсти, Господ Исус Христос је цијелом свијету показао да је то пут којим се улази у Цркву Божију, у Царство Небеско.''

Послије Свете Литургије, по пети пут је организовано пливање за Часни крст на Сави у Брчком.

Драшко Ђурић (41) био је и ове године, по трећи пут заредом најбољи међу 65 такмичара Богојављенског пливања у Брчком на Сави.

- Предиван осјећај сваке године. Ово је трећи пут и с тим сам завршио своју мисију пливања за Богојављенски Часни крст. Остаћу и даље уз Пливачки клуб „Атос Сава'' - рекао је Ђурић.

Ове године на Богојављенском пливању по први пут су учествовале и четири жене. Александра Жаркић из Брчког каже да је пливала за свог малог сина који је имао здравствених проблема.

- Хвала Богу, кад год нам је било тешко осјећали смо милост Божију и Божију руку која нам је давала снагу - рекла је Александра.

Извор: ЕуроБлиц

Фото: Дејан Ђурковић (artphoto.brcko)

БОГОЈАВЉЕЊЕ ЛИТИЈА БРЧКО ПЛИВАЊЕ