Божићно предавање Епископа Фотија у Зворнику

У петак, 22. децембра 2017. године, у препуној сали Дома омладине у Зворнику, Епископ зворничко-тузлански господин Фотије, одржао је предавање на тему „О сејачу и семену“.
Испред организатора, СОЗ-е Зворник,  присутне је поздравио протонамјесник Милош Зекановић, који је изразио задовољство што Преосвећени Владика Фотије, послије ступања на трон Епархије зворничко- тузланске, прво предавање држи управо у граду Зворнику, гдје је било сједиште древне Митрополије зворничке. У част уваженог госта и свих присутних, наступио је дјечији хор „Изворник“ који је, под диригентским руководством госпође Христијане Сандић, извео двије духовне композиције и тако на најљепши начин најавио почетак предавања.
Предавање Преосвећеног Владике Фотија, од стране присутних вјерника, окарактерисано је као веома поучно, разумно и душекорисно. О томе нам свједочи, веома примјетна, велика пажња током излагања предавања. На крају, Преосвећени Владика, присутнима је пожелио срећне предстојеће Божићне празнике, да у духовном  расположењу са својим ближњима дочекају празник Рођења Богомладенца Господа Исуса Христа и изразио радост сваког будућег сусрета са вјерницима, како на духовним трибинама, тако и на богослужењима.
На крају ове духовне вечери, протонамјесник Милош Зекановић, захвалио се Преосвећеном на доласку и духовном окрепљењу, а потом је услиједила трпеза љубави у новој сали. У току вечере разговарало се о скором почетку реновирања Старог зворничког храма што је додатно посвједочило о добром односу Цркве и Градске управе у граду Зворнику.