Теслић: ПРОМОЦИЈЕ КЊИГА ХАЏИ СЛОБОДАНА СТОЈИЧЕВИЋА

У суботу 19. новембра  т.г. одржан је и последњи догађај у оквиру манифестације „Дани краља Драгутина“ у Теслићу, а по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија.

Промоција књига „Мрежни рат против Срба“ и „ Хибридни рат против Српске Православне Цркве“ аутора господина Слободана Стојичевића, одржана је у Великој сали дома Просвјете Теслић, а у организацији Управе храма Пресвете Тројице и СПКД „Просвјете“ Теслић.

Аутор је у свом исцрпном излагању, најприје нагласио проблем мрежног организовања друштва, а након тога је навео и неколико примјера у области економије, медија и утицаја мрежних технологија на СПЦ. Нагласио је, да је Црква једна свесрпска институција, која обнавља народ, без подлегања спољним утицајима. Појавом разних невладиних организација, крзо разне активности  у Цркви се пласирају и појављују нове идеје  које нису у духу Цркве. Овакав, силовит напад на Цркву отпочео је почетком 2000. године, на један перфидан начин, најприје организациони, а затим и теолошки, у Цркви се појављују нова мишљења која за циљ немају изворни живот Цркве.

Брига и љубав  за мајку Цркву, остају овдје на земљи приоритет за све нас, јер је она мјесто одакле извиру Пут, Истина и Живот, наш смисао и идентитет дарован нам молитвама светих краљева Драгутина и Милутина, а милошћу Божијом.

ђакон Александар Митровић

ДАНИ КРАЉА ДРАГУТИНА ТЕСЛИЋ ПРЕДАВАЊЕ САВРЕМЕНЕ ТЕМЕ СЛОБОДАН СТОЈИЧЕВИЋ