СВЕШТЕНИК ДР ОЛИВЕР СУБОТИЋ ОДРЖАО ПРЕДАВАЊЕ У ГАРЕВЦУ

Благословом Његовог Преосвештенства Господина Фотија Епископа зворничко-тузланског, а у организацији Парохија гаревачких др Оливер Суботић је јуче одржао духовну трибину на тему ''Проблем електронске зависности и путеви његовог решавања''.

Предавању је претходио акатист светом Николају Жичком и Охридском који је служио протонамјесник Ненад Јеремић у Храму свете Петке Параскеве.

На почетку трибине свештеник Никола Горановић поздравио је све присутне и најавио хор "Србчиће" који су отпјевали пјесмице Радост Божића и Божић стиже. Послије хора о. Никола најавио је предавача др Оливера Суботића.

У свом излагању отац Оливер је говорио о томе када почињу први проблеми електронске зависности, у којим све годинама особа може постати зависник те на који се све начин може постати зависник. У другом дијелу предавања било је ријечи о начинима и могућностима превазилажења зависности. Закључак је да се зависност може превазићи животом у Цркви и учествовањем у Светим Тајнама. На крају је услиједила дискусија а отац Оливер је одговарао на питања вјерника.

Предавању је поред неколико свештеника присуствовао и архимандрит Стефан (Вучковић) игуман манастира Велика Ремета, који се са Фрушке Горе упутио у Гаревац да чује предавање овог дивног свештеника који службује у Архиепископији београдско-карловачкој.

На самом крају свештеник Никола захвалио се предавачу на исцрпном предавању, дјеци на дивном пјевању, а вјерницима на присуству.

Даће Господ да на вријеме схватимо колика је опасност у зависности од интернета и савремене технологије, како би на правилан начин реаговали и одговорили изазовима који нуди "нови начин живота".

Протојереј Никола Горановић

ПРЕДАВАЊЕ ДУХОВНЕ ПОУКЕ ГАРЕВАЦ САВРЕМЕНЕ ТЕМЕ ОЛИВЕР СУБОТИЋ