БАЊА ЛУКА - НАУЧНИ СКУП О ЗНАЧАЈУ МЕТОДИКЕ

На Филозофском факултету, Универзитета у Бањој Луци, 8. 12. 2023. године одржан је научно-стручни скуп под називом - Истраживања у методикама васпитно-образовног рада: Резултати и специфичности.

Скуп је организовала Катедра за педагогију и методике при Филозофском факултету, Универзитета у Бањој Луци, у сарадњи са: Републичким педагошким заводом Републике Српске, Друштвом педагога Републике Српске, Друштвом учитеља Републике Српске, Удружењем васпитача и стручних сарадника Републике Српске и Удружењем радника у предшколским установама.

Клирик Зворничко-тузланске епархије, ђакон Славиша Тубин, учествовао је у научном дијелу скупа са темом излагања: Методика православне вјеронауке у средњим школама као потенцијални одговор на савремене васпитне изазове.

У излагању рада, истакнут је значај вјековног васпитног искустава Цркве у школству, примјена наставних метода, теоријски и емпиријски резултати истраживања у значају Методике православне вјеронауке у васпитном процесу средњег школовања. Истакнуто је да у савременим изазовима васпитања Православна вјеронаука, на алтернативан начин, садржајем и реализацијом Наставног плана и програма нуди свевременске одговоре вјере који емпиријско и методично уводе ученике у етос врлинског васпитног развоја.

Радови са скупа биће објављени у Зборнику радова.

ВЈЕРОНАУКА СЕМИНАР БАЊА ЛУКА ПЕДАГОШКИ ЗАВОД ПРЕДАВАЊА