ПЕЛАГИЋЕВО - ПРИЧЕШЋЕ УЧЕНИКА У ПРВУ НЕДЈЕЉУ БОЖИЋНОГ ПОСТА

Ученици и наставно особље ОШ ”Васо Пелагић” присуствовали су Светој Литургији, прве седмице Божићњег поста, у храму светог пророка Илије у Пелагићеву.

Ученици предвођени својим вјероучетељем и директором школе Константином Марковићем, кренули су организовано из школе и у радосном духу приступили Светом Путиру.

Овом приликом се ученицима и наставницима се обратио старјешина храма отац Миодраг Каиновић, који је пристутне поздравио пригодном бесједом и захвалио се управи школе и директору који је са задовољство одобрио да ученици организовано из школе иду на Свету Литургију.

Такође, свештеник се захвалио ученицима који похађају хорску секцију и који су појали на богослужењу.

Након завршеног богослужења за све ученике и наставнике било је спремњено послужење, које је обезбиједила црквена општина.

Вјероучитељ
Стеван Митровић