ЗВОРНИК: МАЛИШАНИМА УРУЧЕНИ ПАКЕТИЋИ ДАР И БЛАГОСЛОВ ЕПИСКОПА ФОТИЈА

Благословом и личним залагањем, Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, Управа малог хора Музичке школе Војин Комадина и Културно умјетничког друштва из Зворника, уручили су на благослов пакетиће својим члановима.

Преосвећени Владика Фотије се на овај начин захваљује на труду и срдачном дочеку Његове Светости Патријарха српског Господина Порфирија и других Архијереја приликом недавне посјете граду Зворнику.

Иначе, прве седмица у октобру обиљежава се међународна недјеља дјетета те на овај начин Црква, као брижна мајка, показује бригу о дјетету као благослову са неба, а такође скреће пажњу и моли све релевантне институције да дјецу васпитавају у духу православне вјере учећи их правим хришћанским вриједностима.

Епископ је икона Господа, а Господ наш Исус Христос је дошао да свијет обрадује даровима неба. Овим лијепим гестом и даривањем Преосвештени Владика Фотије је наставио континуитет даривања дјечице који нису крили одушевљење и истинску радост због сјећања и благослова.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ДАРОВИ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ПАТРИЈАРХ У ПОСЈЕТИ ЕПАРХИЈИ ЗВОРНИК