ОСВЕШТАНИ ТЕМЕЉИ ХРАМА НА ЖУТАВЦИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У суботу по Видовдану, 29.јуна 2024 године, у засеоку Жутавка - Милино село освештани су темељи будућег храма Светог пророка Илије.

Темеље је, по благослову Његовог Високопреосвештенства архиепископа и митрополита зворничко-тузланског господина Фотија, освештао умировљени Епископ средњоевропски господин Константин.

Кум темеља је био господин Драго Јовић, из Жутавке. Иако су тек изливени темељи већ је изабран кум храма господин Цвико Лазић, такође из Жутавке.

Преосвећеном епископу Константину су саслуживали свештеници из Архијерејског намјесништва тузланског који су након полагања камења на четири стране темеља учинили и литијских опход око будућег храма.

Поред великог броја вјерника, освећењу темеља молитвено је пристуствовао и господин Радо Савић, начелник општине Лопаре, као и Миленко Ристић, предсједник Скупштине општине Лопаре.

На крају је уприличена трпеза љубави за све присутне уз народно весеље.

Храм на Жутавци се налази на простору 2. парохије у Мачковцу у којој службује јереј Остоја Дикић.

ЛОПАРЕ МАЧКОВАЦ МИЛИНО СЕЛО ОСВЕЋЕЊЕ ЕПИСКОП КОНСТАНТИН НАЧЕЛНИК РАДО САВИЋ