ЧЛАНИЦЕ КСС ИЗ ДЕРВЕНТЕ У ПОСЈЕТИ МАНАСТИРУ ОЗРЕН

У 15. недјељу по Педесетници, 29. септембра 2019, наш манастир на Озрену су посјетиле чланице Кола српских сестара из Дервенте на челу са архијерејским намјесником дервентским, протојерејем-ставрофором Радојицом Ћетковићем.

Благочестиви народ, из околних мјеста и Добоја,  је одговарао на светој Литургији коју је служио архимандрит Гаврило, игуман манастира, а појање је предводио отац Радојица са црквеним хором из Дервенте.

Већина народа се причестила светим Причешћем и заблагодарила Господу што нас је сабрао у братској љубави да молитве наше узносимо Господу радосног духа измирени са свима и волећи све.

Свети отац наш Николај Мирликијски нас је благословио дјелићем својих светих чудотворних моштију које ће од сада пребивати у нашем манастиру посвећеном овоме великом угоднику Божијем.

Господу нашем Исусу Христу нека је слава и хвала у све вјекове и сву вјечност за сва добра која нам несебично дарује. Амин.

архимандрит Гаврило,
игуман манастира Светог Николаја на Озрену