СВ. ВАСИЛИЈЕ ВЕЛИКИ - ПРОСЛАВЉЕНА СЛАВА БОЛНИЦЕ У БРЧКОМ

У недељу 14. јануара, 2024.године, на дан када наша Света Црква прославља празник Обрезања Господњег и Светог Василија Великог, у Брчком  је прослављена крсна слава градске болнице. Још од 1993.године, ова установа слави крсну славу, Светог Василија Великога као свога молитвеног заштитника и заступника пред Господом.

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског, господина Фотија,  слава је обиљежена у Храму свете великомученице Недеље у Брчком служењем Свете Литургије и молебана за Нову годину, а затим и вечерњим богослужењем у болничкој капели гдје је извршен чин благосиљања жита и славског колача.

У присуству медицинских радника болнице, на челу са директором Ђорђем Лазићем, славско жито и колач је благословио, протојереј-ставрофор Предраг Ћирковић.

Запослени у овој јавној установи, политички представници из реда српског народа у Брчко Дистрикту, те њихови пријатељи и гости, окупили су се на славској вечери у ресторану ''Тесла''.

За трпезом љубави, након молитве и поздравне бесједе духовника болнице, протојереја - ставрофора Жељка Ђурице,  присутнима се обратио и честитао крсну славу директор болнице др Ђорђе Лазић и предсједник Скупштине Брчко дистрикта, Синиша Милић.

У пригодном културно-умјетничком дијелу програма су наступили млади хармоникаш из Бијељине Ђорђе Перић и КУД ''Крепшић''.

Молитвама Светог Василија Великог, Господ да нас помилује и спаси!

духовник болнице,
протојереј – ставрофор Жељко Ђурица