Слава храма Свете Петке Параскеве у Гаревцу - Ново Насеље

Дана 26. октобра 2018. године у храму Преподобне Параскеве у Гаревцу - Ново Насеље код Модриче, служено је велико вечерње богослужење у част Свете Петке, уз присуство великог броја вјерника.

Вечерњим богослужењем началствовао је протојереј-ставрофор Жељко Матић, свештеник из Дугог Поља, а њему су саслуживали протонамјесник Митар Млађеновић свештеник из Велике Обарске и јереј Срђан Васиљевић свештеник из Горњег Забрђа.

После вечерње службе отац Жељко се обратио поучним и бираним ријечима вјерном народу говорећи о животу и значају Свете Петке Параскеве. После дивне бесједе народ је прилазио да приме по парче освећеног хљеба.

На дан прославе ове велике светитељке протонамјесник Недељко Горановић је служио свету Литургију, у храму посвећеном овој Божијој угодници, уз саслужење протонамјесника Николе Горановића.

Светој Литургији присуствовао је велики број вјерника, од којих се доста дјеце и мајки причестило.

Након Свете Литургије, отац Недељко је говорио о животу Свете Петке, посебно нагласивши да се ми као православни вјерници требамо угледати на живот ове дивне светитељке и наше заштитнице.

У продужетку молитвеног славља услиједио је опход око храма, помен борцима из Одбрамбено-ослободилачког рата, освећење и ломљење славског колача који је наш парохијан, а уједно и кум славе, Стефан Стојановић припремио са својом породицом, а за здравље и спасење своје породице.

Кумови данашње славе припремили су богато послужење за све вјернике, акоје је послужено у порти храма Свете Петке.

Милка Новаковић из Модриче јавила се да буде кума за следећу годину.

На крају можемо рећи: Све је лијепо и честито било и миломе Богу приступачно.

Старјешина храма
протонамјесник Никола Горановић