ПОЧЕЛО ОБИЉЕЖАВАЊЕ КРСНЕ СЛАВЕ МАНАСТИРА СВЕТЕ ПЕТКЕ У БИЈЕЉИНИ

"Света Петка обједињује православне народе у једној вери'' - рекао је у својој беседи Његово Високопреосвештенство митрополит зворничко-тузлански г. Фотије који је вечерас служио празнично вечерње богослужење у Манастиру Свете Петке у Бијељини поводом сутрашње храмовне славе ове свете обитељи.

Фото: Епархија зворничко-тузланска
БИЈЕЉИНА, 26. ОКТОБРА - У Манастиру Свете Петке у Бијељини вечерас је почело обиљежавање крсне славе ове светиње, а Његово високопреосвештенство митрополит зворничко-тузлански г. Фотије истакао је у обраћању присутнима да се ова дивна светитељка јављала свима и свима помагала.

"Постоје свједочанства, помагала је болеснима или онима било којим невољама притиснутим - физичким насиљем, сиротињом, биједом, ишла је свуда да покаже шта је слуга Божији, како се он бори за слободу", рекао је митрополит Фотије, који је богослужио у Манастиру Свете Петке, гдје је уочи празника посвећеног овој светитељки служено празнично вечерње са петохљебницом, те молитва за здравље и помазивање освећеним уљем.

Митрополит је навео да се Света Петка појављивала и у борбама вођеним за крст часни и слободу златну, као и за православни свијет.

"Тако ће бити и за Косово и Метохију када за то дође вријеме. Бог ће помоћи свима који буду достојни те помоћи, само стрпљења треба. Он је присутан и гледа наша дјела", истакао је митрополит Фотије.

Целу беседу митрополита Фотија прочитајте ОВДЕ.

Света архијерејска литургија сутра почиње у 9.00 часова .

Фото и видео: Епархија зворничко-тузланска
​Текст: СРНА