Огњена Марија: Архијерејска Литургија у поводу славе храма у Сандићима

Фото: Дејан Ђурковић

На дан успомене Свете великомученице Марине, храм у Сандићима, посвећен овој светитељки, прославио је своју крсну славу.

Свету архијерејску Литургију служиo je Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, а саслуживали су високопречасни протојереји-ставрофори Драган Ћирковић, Стокан Ћирковић, Томо Ћирковић, пречасни јереј Славиша Божић и протођакон Богдан Стјепановић.

Чули смо данашњу јеванђелску причу: Од мноштва људи који су се тискали у храму око Христа, само једна жена Га је додирнула са вером и одмах се исцелила од своје велике болести. Тако и ми, браћо и сестре, потребно је само да препознамо Христа - у светим тајнама Цркве, да Га препознамо у иконама, да Га препознамо у ближњима својим – поручио је у својој бесједи Епископ Фотије.

У току Литургије владика Фотије је освештао недавно завршени живопис у храму.

Након Литургије изабран је кум овогодишње славе, господин Миливоје Божић из Сандића, док је кум иконописа господин Анђело Тешић из Брчког.

Потом је уследио трократни опход око храма - Литија. У току Литије, а поред споменика погинулим борцима и цивилима из Другог свјетског рата, али и овог последњег, Одбрамбено-отаџбинског, одслужен је парастос.

Након ломљења славског колача, сви присутни су прешли за трпезу љубави, уприличену поводом славе храма и освећења икона у храму.

Протојереј Драган Јездић