ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ДАНАС СМО СВЕ ОСТАВИЛИ ДА БИ ХРИСТА ЗАДОБИЛИ

На празник Ваведења Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у храму у Осјечанима, који је посвећен управо празнику Ваведења.

Након Литургије извршен је трократни опход око храма гдје је вјерујући народ носио крст, литије и иконе, а затим је Епископ Фотије осветио нову просторију за палење свијећа.

По повратку у храм изабран је кум за следећу годину и сломљен је славски колач.

Епископ у својој бесједи је напоменуо да је веома радостан што види велики број дјеце у храму и да сви ми, прво свештеници, па онда и сви остали, дамо све од себе да дјецу задржимо у храму и да одрастају у благочестивој вјери учећи се свим хришћанским врлинама.

ЗВУЧНИ ЗАПИС БЕСЈЕДЕ ЕПИСКОПА ФОТИЈА

Пошто је подјељена нафора испред цркве је приређен ручак за све присутне, којих се процјењује да је било преко пет стотина, јер након више година осјечанска парохија је добила свој духовни мир и хришћанско јединство са новопостављеним свештеником оцем Немањом Лукетом, што је Епископ и нагласио у бесједи и захвалио се оцу Немањи на пожртвованом раду и труду и наградио га чином протонамјесника.

На светој Литургији су у братској љубави саслуживали и свештеници протојереј-ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Јокић, парох кожушки, протонамјесник Слађан Савић, парох толиски, јеромонах Павле Тица, настојатељ манастира Дуга Њива и јерођакон Јелисеј Ђукић, сабрат манастира Дуга Њива ког је Епископ Фотије у току Литургије рукоположио у чин јеромонаха.

Протонамјесник Немања Лукета

ВАВЕДЕЊЕ ХРАМОВНА СЛАВА ОСЈЕЧАНИ РУКОПОЛОЖЕЊЕ