Филијални храм - ВУЧИЛОВАЦ

Храм Светог великомученика Пантелејмона

Храм је димензија 14х5 метара. Градња храма почела је 1987. године. Темеље је исте године освештао епископ зворничко-тузлански Василије.

Након завршених радова исти архијереј освештао је храм 07. августа 1989. године.

Храм су 1992. године до темеља срушиле хрватске војне снаге из Орашја и Републике Хрватске.

Од 2004. до 2007. године храм је поново подигнут на истом мјесту. Епископ зворничко-тузлански г. Василије освештао је новоподигнути храм 05. августа 2007. године.

Иконостас од јеловине израдио је Миливоје Пишталовић из Брчког. Иконе на иконостасу живописао је Горан Пешић из Чачка. Храм је живописао Горан Пешић из Чачка 2008. године.

Његово преосвештенство г. Хризостом, епископ зворничко-тузлански, положио је мошти мученика у часну трапезу овога храма и освештао нови фрескопис у истом 03. маја 2014. године.

Током мајских поплава 2014. године овај храм је претрпио знатна оштећења, јер је висина воде у храму прелазила два метра. У храму је страдао иконостас са иконама и сав инвентар.