Филијални храмови

Храм Преподобне мати Параскеве – Свете Петке у Горњој Пакленици. Храм је димензија је 13х7,5 метара. Градња храма почела је 26. септембра 1998. године према пројекту архитекте Саве Кривокапића из Добоја. Темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 25. јула 1999. године. Храм је освештао надлежни архијереј г. Василије 28. јула 2002. године.
Иконостас од липовог дрвета израдили су: дрвену конструкцију Миладин Цвијановић из Осјечана и дуборез Томо Јосић из Церовице. Иконе на иконостасу живописао је Александар Васиљевић из Добоја.

Храм Покрова Пресвете Богородице у Доњој Пакленици. Храм је димензија 13х7,5 метара. Земљиште на којем је подигнут храм даровао је Борислав Гостић. Градња храма почела је 23. септембра 2006. године. Након девет мјесеци храм је завршен. Освештао га је епископ зворничко-тузлански г. Василије 12. августа 2007. године. Иконостас од липовог дрвета израдио је Зоран Маљеновић из Доње Пакленице. Иконе на иконостасу живописао је Горан Пешић из Чачка.

Храм Преподобног Сисоја Великог у Осојници. Храм је димензија 14х7 метара. Градња храма почела је 1985. Године. Пред сами рат (1992-1995) темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије. Током ратних сукоба у БиХ-ни градња је обустављена, а настављена након окончања рата. Храм је освештао надлежни архијереј г. Василије 02. августа 1998. године. Иконостас од храстовине израдио је Далибор Симић из Костајнице. Иконе на иконостасу живописао је Александар Васиљевић из Добоја.