Стријежевичка

Парох:
Жељко Анђелић, протојереј

О парохији

Стријежевичка парохија основана је 1994. године и чине је села: Стријежевица, Осојница, Горња Пакленица, Доња Пакленица и засеоци Јабучић Поље и Трбук.

Парохијски храм

Храм Рођења Пресвете Богородице у Стријежевици

Храм је смјештен на највишем брду у Стријежевици и осамљен је у боровој шуми. Мјесто на коме се налази храм назива се Спасовиште и од давнина то мјесто било је молитвиште.

Градња храма почела је 02. новембра 1991. године према пројекту архитекте Саве Кривокапића из Добоја. Храм је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 18. септембра 1994. године.

Иконостас од храстовине израдили су Бошко Симић из Костајнице, који је радио дрвену конструкцију, и Томо Јосић из Церовице, који је радио дуборез. Иконе на иконостасу живописао је Александар Васиљевић из Добоја.

Матичне књиге

Парохијске матичне књиге воде се од 1994. године.