„Црква је стуб и тврђава истине“ – ДУХОВНО ВЕЧЕ СА О. РАФАИЛОМ У БИЈЕЉИНИ

"Црква је стуб и тврђава истине, и тако ће бити до краја свијета и вијека", истакао је јеромонах Рафаило (Бољевић), игуман манастира Подмаине код Будве, током духовне трибине одржане у недељу, 13. октобра, у Епархијском културном центру у Бијељини.

Благословом Његовог високопреосвештенства, митрополита зворничко-тузланског господина Фотија, трибина под називом „Црква у савременом свијету“ окупила је велики број верника жељних духовног поучавања. Отац Рафаило је својим надахнутим говором потврдио да су људи увек жедни речи Живота – речи која нас усмерава ка једином истинитом Животодавцу.

Током предавања, отац Рафаило нагласио је важност чврсте вере и одлучности у животним питањима: „У животу не можемо имати компромиса са животним питањима, Христос не прима млаке.“ Само вера која је изграђена на чврстом темељу, као и живот заснован на Јеванђељу, могу остати непоколебљиви пред искушењима.

Предавање је било дијалошког карактера, што је омогућило присутнима да својим питањима активно учествују у разговору. Отац Рафаило је одговарао на бројне недоумице са којима се људи суочавају у савременом свету, водећи присутне у дискусији која је додатно учврстила њихову веру и решеност да живе по Јеванђељу.

Сала Епархијског културног центра била је препуна, а неки су се, нажалост, морали вратити због недостатка простора. Ипак, атмосфера је била испуњена пажњом и духовним надахнућем, без тренутка пада концентрације, и предавање је, упркос својој дужини, прошло као трен.

Модератор вечери био је протојереј Синиша Шаренац, свештеник из Бијељине, познат по свом ангажману у духовним активностима и предавањима.

Подсетимо, јеромонах Рафаило је последњи пут одржао духовно вече у Епархијском културном центру пре шест година, када је говорио на тему „Бити у вери светих“. Снимак тог предавања можете погледати на YouTube каналу Епархије зворничко-тузланске.

ПРЕДАВАЊЕ ДУХОВНЕ ПОУКЕ ИГУМАН РАФАИЛО БОЉЕВИЋ БИЈЕЉИНА ЗАПИСИ