ОДРЖАНО РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ПРАВОСЛАВНЕ ВЈЕРОНАУКЕ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског господина Фотија, а уз свесрдну помоћ Канцеларије за вјерску наставу при Епархији зворничко-тузланској, дана 1.4.2023. године одржано је Епархијско регионално такмичење из Православне вјеронауке.

Овај пут домаћин такмичења за ученике 8-их разреда је била ЈУ ОШ "Дворови" у Дворовима.

Приступ такмичењу имало је 24 ученика на основу знања које су показали на Општинским такмичењима из вјеронауке.

Пријатан дочек руководства школе, како за ученике, тако и за њихове вјероучитеље био је додатни разлог да такмичење отпочне у пријатној атмосфери, која је одисала радошћу Јеванђеља и наступајућег празника побједе живота над смрћу, славног Христовог васкрсења.

Све учеснике такмичења на почетку је поздравио епархијски координатор за вјеронауку протојереј Синиша Шаренац, пренијевши дјечици благослове Епископа Фотија. Прота Шаренац је истакао да су сви ученици самим доласком на овај ранг такмичења побједници.

Након молитве дјеца су почела радити тестове за чију су израду имали 90 минута.

Најбоље резултате остварили су следећи ученици:

1. Данијела Симић, "Петар Петровић Његош" Теслић, вјероучитељ ђакон Стефан Клисарић - 95 бодова;
2. Јелена Лазић, "Вук Караџић" Бијељина, вјероучитељица Миланка Ракић - 91 бод;
3. Андреа Моћић, "Алекса Шантић" Вукосавље, вјероучитељ о. Мирослав Драшко - 89 бодова.

На крају је координатор за Православну вјеронауку, протонамјесник Драган Поповић, захвалио и честитао свим учесницима на успјеху и труду који су показали, подјелио пригодне поклоне у виду икона, књига и најпотребније свима Свето Писмо; дипломе за прво, друго и треће мјесто, похвале за четврто, пето и шесто мјесто, те захвалницу нашој школи као организатору. Захваливши се школи на љубазном пријему и лијепој организацији, пожелио је много успјеха свима онима који се пласирају на Републичко такмичење које предстоји.

ђакон Младен Јовић

ВЈЕРОНАУКА ТАКМИЧЕЊЕ ДВОРОВИ