,,СВЕТОСТ ПОРОДИЦЕ"- ДВОДНЕВНИ СЕМИНАР ЗА ВЈЕРОУЧИТЕЉЕ И КООРДИНАТОРЕ

Фото Епархија зворничко-тузланска
Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског господина Фотија, а у организацији Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске и World Vision-a, 29. и 30. јуна у Етно селу Станишићи одржан је  семинар на тему „Светост породице“.

Ово је још једна у низу активности које наша Епархија организује у сарадњи са World Vision организацијом.

Учешће на семинару узело је 18 вјероучитеља и 3 координатора за вјерску наставу наше Епархије.

У веома добро осмишљеним радионицама које је организација World Vision сада већ давне 2016. године, припремила са професорима Богословских факултета СПЦ који се баве катихетиком, методиком и психологијом, учествовали су сви присутни на семинару.

Радионицама су обухваћене следеће теме:

1. Моје наде и виђења за моју породицу;
2. Искуство из дјетињства кога се највише сјећам;
3. Породица у Новом завјету;
4. Сјеме добра и плодови добра;
5. Једном за цијели живот;
6.  Радост и патња;
7.  Дефинишући тренуци;
8.  Мудри градитељи;
9.  Љубав, поштовање и подвиг.

Све теме су врло исцрпно обрађене кроз радионице а већину су водили сами вјероучитељи.

Ово је био други семинар на поменуту тему. Први је реализован 2020. године у Теслићу.
Захваљујемо се свим учесницима на показаној активности приликом реализације изузтно корисне и за све присутне пријатне радионице, која је протекла у атмосфери хришћанске љубави.

​Канцеларија за вјерску наставу

ВЈЕРОНАУКА СЕМИНАР БИЈЕЉИНА МИСИЈСКИ ФОНД WORLD VISION