СВЕТОМ ЛИТУРГИЈОМ У СПОМЕН ХРАМУ ЗАПОЧЕЛО ЗАСЕДАЊЕ СВЕТОГ САБОРА СПЦ

Свети Архијерејски Сабор СПЦ започео је овог јутра редовно заседање, Светом архијерејском Литургијом у Спомен-храму Светог Саве на Врачару којом началствује Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, уз саслужење архијереја.

Преосвећени Епископ крушевачки г. Давид произнео је беседу током Свете Архијерејске Литургије којом је овог јутра у Спомен храму Светог Саве на Врачару започето заседање Светог Архијерејског Сабора СПЦ, подсетивши на духовне дивове, свету браћу из Солуна Кирила и Методија којих се данас наша Света Црква сећа: "...беху светлост свету, током богољубивог живота ниједанпут се неужиже светиљка њиховог живота, нити се меташе под суд него на свећњак, те светљаше свима који су у кући, широм васељене, научише народ тако да се светлост Господња светли пред људима, да прославе Оца који је на небесима".

Снимак беседе коју смо преузели из директног преноса.

Извор: Радио Слово љубве

СВЕТИ АРХИЈЕРЕЈСКИ САБОР ХРАМ СВЕТОГ САВЕ