ИЗБОР ЗА НАЈЉЕПШЕ ВАСКРШЊЕ ЈАЈЕ У ПОЉОПРИВРЕДНОЈ И МЕДИЦИНСКОЈ ШКОЛИ У БРЧКОМ

Радост празновања Васкрса, празника побједе Живота над смрћу, која је ове године помућена пандемијом корона вируса, није спријечила ученике који похађају наставу Православне вјеронауке у Пољопривредној и медицинској школи у Брчком да на себи својствен начин и у школовању “на даљину” обиљеже најрадоснији хришћански празник.

Фото: илустрација
На иницијативу вјероучитеља ученици су направили својеврсну онлајн изложбу васкршњих јаја на Фејсбуку.

Као јаја са највише лајкова издвојила су се она која су нашарали следећи ученици:

1. мјесто - Теодора Обреновић, одјељење IV 6 - 598 лајкова,

2. мјесто - Славка Крстић, одјељење II 2 - 443 лајка и

3. мјесто - Ана Драгић, одјељење II 8 - 313 лајкова.

Специјалну награду на овом избору добила је наша ученица Стојна Кикић (I 10), посебан украс и анђео наше школе.

Утјешне награде добили су сви ученици чија су јаја добила преко 100 лајкова, а то су: Анастасија Родић (IV 5), Милица Трнинић (II 5), Tамара Брковић (I 6) и Јована Перић (I 9).

Награде од вјероучитеља за посебан труд добили су сљедећи ученици: сестре Драгана и Гордана Благојевић, Давор Дакић за најјаче јаје, јер је победио све укућане и комшилук према сопственом сведочењу, Ђукица Божић, Страхиња Лојпур и Млађана Боројевић.

Награде за овај избор обезбедило је свештенство храма Успења Пресвете Богородице у Српској Вароши, са старјешином храма - протојерејем ставрофором Небојшом Драшкићем, и вјероучитељ Бошко Максимовић.

Ово је диван примјер како најмлађи међу нама могу дати велики и значајан допринос прослави Васкрса у нашим школама.

Вјероучитељ Бошко Максимовић

Извор: Вјеронаука.нет