ПРЕДСТАВНИЦИ ГРАДА И ЦЕНТРА ЗА КУЛТУРУ ШАМАЦ КОД ЕПИСКОПА ФОТИЈА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 29. августа 2022. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини директорицу Центра за културу Шамац, Миланку Благојевић и предсједника Скупштине општине Шамац, Симу Варадиновића са којима се задржао у срдачном разговору.

Преосвећени владика Фотије и гости су разговарали су о унапријеђењу културне сарадње са акцентом на развоју умјетничке галерије ''Стари сат'' која се налази у просторијама Епархијске куће у Шамцу.

Након састанка сви су сагласни су да је однос Епархије  зворничко-тузланске и Општине Шамац одличан.

Пријему је присуствовао и протојереј Ненад Тојић, архијерејски намјесник шамачки и старјешина храма светог великомученика Димитрија у Шамцу.

Фото: Центар за културу Шамац

Посјетиоци галерије ''Стари сат'' ове године су имали прилике да присуствују изложби "Милица Бабић Андрић- живот и дјело".

Поставка изложбе фокус је ставила на фотографије из живота Милице Бабић Андрић, заједнички живот Милице и Иве Андрића као и радове Милице, рођене Шамчанке на пољу костимографије у тридесет година дугој каријери.

Такође, дио поставке изложбе је био и костим из представе Борис Годунов из 1948. године који је оригинално дјело Милице Бабић Андрић.

Центар за културу Шамац је изложбу организовао уз подршку Музеја Народног позоришта Београд, Музеја позоришне уметности Србије и Музеја града Београда.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ШАМАЦ СИМО ВАРАДИНОВИЋ ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРУ ИЗЛОЖБА