ТРОПАР И КОНДАК СВ. МУЧЕНИЦИМА ЗВОРНИЧКОТУЗЛАНСКИМ (ВИДЕО)

Његово Преосвештенство  Епископ зворничко-тузлански г. Фотије написао је текст тропара и кондака Светим мученицима зворничкотузланским који се прослављају 8. јуна.

Тропар и кондак је отпјевао хор ''Свети краљ Владислав'' из Дворова код Бијељине, на челу са диригентом Наталијом Ђурић.

Видео снимак је данас премијерно објављен на званичном Јутјуб каналу Епархије зворничко-тузланске.

Подсјетимо, на редовном годишњем Светом Архијерејском Сабору Српске православне цркве одржаном у Сремским Карловцима и Београду од 15-21. маја 2022. установљен је празник Светих мученика зворничкотузланских.

Поводом прве прославе Светих мученика зворничкотузланских биће служена Света архијерејска Литургија у четвртак, 8. јуна, у Саборном храму у Бијељини, са почетком у 9.00 часова.
ТРОПАР, гл. 4

Свети мученици зворничкотузлански,
Ви небески заштитници постадосте наши,
Јер невина жртва ваша изађе пред Господа,