ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОЗВАО СРБЕ ДА СЕ МОЛЕ ЗА РОД СРПСКИ И СРПСКУ ЗЕМЉУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије написао је пјесму посвећену првом српском Архиепископу, која носи назив „Свети Сава“.

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Епископ Фотије кроз стихове ове духовне пјесме позвао је Србе да се Светом Сави моле за род српски и српску земљу.

У пјесми наводи да је Свети Сава, наша заједничка слава, у којој Сам Бог обитава, а из милешевског Лика, христоликост блиста и пожелио да свима душа буде обожена и чиста.

– Хиландар је као гнијездо свио, на гори Атос у којем се свети птићи легу, све црне боје и свијетла лика, права Савина слика - гласи једна од строфа.

Епископ Фотије кроз стих призива да Свети Сава Србију крсти и Христом је запечати, да буде трострука, у три лица, да је вјера, нада и љубав воде, до небеске Србије, до слободе.

– Прије осамсто година Свети Сава нашу самосталну Цркву стече и постави јој пастире Србе, који ће Савиним стопама ходити и многе свете родити, да нас на небеса и у вјечност воде - подсјетио је на значај Светог Саве.

Епископ Фотије завршава стиховима у којем позива Србе да Светом Сави се моле за род српски и српску земљу.

– Браћо Срби, зато сви данас Светом Сави да вапијемо, за земљу нашу и род српски, да нас са небеса чује и Бога умоли да нас помилује, Косова ради и вјере свете, јер смо род мученички, Савино дијете - завршни су стихови ове духовне пјесме.

Пјесма је објављена на званичном сајту Епархије зворничко-тузланске.

Аутор: Срна - Извор: Српска инфо

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПЈЕСМЕ СВЕТИ САВА