ЛОПАРЕ: И ОВЕ ГОДИНЕ ОРГАНИЗОВАНА КОРПА СОЛИДАРНОСТИ

Са благословом Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија, Светосавска омладинска заједница при храму Покрова Пресвете Богородице у Лопарама уз народ Мајевице, реализовалаје и ове године хуманитарну акцију под називом ,,Корпа милосрђа“ у божићном посту.

У духу јеванђеља, лопарски Светосавци учествовали су у акцији дијељења хуманитарне помоћ и оним парохијанима којима је помоћ најпотребнија.

Светосавци су укупно спаковали и подијелили тридесет и три пакета хуманитарне помоћи породицама и честитали им Божић и пренијели благослове своје Цркве у духу празничне радости. Ово је само дио активности ових младих људи који свако дневно свједоче своју вјеру на дјелу.

Поред мјеста Лопара, хуманитарни пакети су подијељени још и у: Подгори, Јабланици, Лабуцкој, Грађевини и Веселиновцу. Захваљујемо се свима који су одвојили нешто од свог иметка за добробит својој духовној браћи и тако показали људскост и доброчинство.

​Ђакон Жељко Јефтић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ТРОЈЕРУЧИЦА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА БОЖИЋНИ ПОСТ КОРПА СОЛИДАРНОСТИ РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ЛОПАРЕ