ЕПАРХИЈА ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКА ПОМОГЛА КУПОВИНУ ТРАНСПОРТНОГ ВОЗИЛО ЗА НАРОДНУ КУХИЊУ НА КОСОВУ

У периоду од 26-28.јула чланови ДОТ су у склопу акције "ХЉЕБ ЗА КОСОВО И МЕТОХИЈУ" посјетили Епархију рашко-призренску и епархијску народну кухињу (НК) "Мајка девет Југовића" и том приликом уручили помоћ за куповину транспортног возила у вриједности 12.000 евра.

Делегација Добротворне организације ''Тројеручица'' (ДОТ) је Божијом помоћи, а благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија посјетила јужну српску покрајину Косово и Метохију.

Посјета је започета литургијским сабрањем и прославом  поводом храмовне славе Манастира светих Архангела код Призрена. Послије трпезе љубави у манастирској трпезарији отишли смо до Призрена и посјетили Богословију и цркву Светог Ђорђа, те само прошли покрај цркве Богородице Љевишке јер су локалне власти забраниле улазак у Цркву.

У поподневни часовима смо стигли у Грачаницу и посјетили манастир и  сједиште Епископије. Сутрадан  смо имали част да у Манастиру Грачаница служимо Свету Литургију са г. Теодосијем Епископом рашко-призренским. Након службе приређен је доручак код владике Теодосија гдје смо разговарали о свакододневним животним проблемима нашег народа на Косову и Метохији.

Пут нас је даље водио у манастире Пећка патријаршија и Високи Дечани гдје смо се поклонили светим моштима и помолили се Господу за спас српског народа.

Посјетили смо и сједиште НК"Мајка девет Југовића" у Новом Брду гдје је уприличена трпеза љубави. Након ручка обишли смо манастир Сушицу код Грачанице, цјеливали мошти и заблагодарили Господу. У друштву проте Богомира и протинице Светлане обишли смо економију којом руководи НК и видјели шта све раде вриједни радници да би НК несметано радила и спремала  око 2400 оброка дневно.

У повратку смо посјетили манастир Бањску код Звечана поздравили се са нашим домаћинима и кренули назад у Републику Српску.

Захваљујемо Господу на милости, владикама Фотију и Теодосију на благословима, јеромонаху Михајлу игуману Светих Архангела на гостопримству, проти Богомиру и протиници Светлани на огромној љубави.

Посебно се захваљујемо свим радницима НК "Мајка девет Југовића", свештенству, монаштву и свој браћи  и сестрама Србима који живе на СВЕТОЈ СРПСКОЈ ЗЕМЉИ КОСОВУ И МЕТОХИЈИ!

КАДА УЧИНИСТЕ ЈЕДНОМ ОД НАЈМАЊЕ БРАЋЕ МЕНИ УЧИНИСТЕ!

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА КОСОВО И МЕТОХИЈА ЕПАРХИЈА РАШКО ПРИЗРЕНСКА