ЕПАРХИЈСКА ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА "ТРОЈЕРУЧИЦА" ПРОСЛАВИЛА КРСНУ СЛАВУ

У уторак 25.7.2023. на дан прославе Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, Добротворна организација Епархије зворничко-тузланске "Тројеручица" обиљежила је своју крсну славу.

Ове године је за мјесто сабрања изабран храм Успења Пресвете Богородице у Модричи, гдје је служена Света Литургија и извршено освећење славског жита и славског колача.

Литургији је присуствовало мноштво вјерника као и свештених лица који су својим саслуживањем и појањем увеличали овај молитвени скуп. Богослужењем је началствовао протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић а саслуживали су свештеници Велислав Мишура, Синиша Лазић, Александар Мирковић и Срђан Васиљевић, као и ђакони Милорад Пантић и Немања Јокић.

Кум славе био је начелик општине Модрича – господин Јовица Радуловић.

Након богослужења уприличена је гозба љубави у просторијама при храму, у току које се срдачном бесједом протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић обратио свима присутнима, изражавајући захвалност онима који учествују у разним акцијама спроведеним  у оквиру ове хуманитарне организације.

Пресједник организације, јереј Велислав Мишура исказао је такође захвалност, указујући на многе акције прикупљања помоћи које је ова организација спровела, наглашавајући да акција „Хљеб за Косово и Метохију“ још увијек траје и да рађа плодове помоћу молитвених људи добре воље.

Литургији и гозби љубави су такођеприсуствовали и чланови организације „Срби за Србе“ којима су се такође захвалили за њихов ревностан рад и узајамну подршку приликом организовања хуманитарних дјелатности.

Протојереј Бранко Цвјетковић, у име братства храма Успења Пресвете Богородице у Модричи, захвалио се свима који су својим присуством увеличали овај догађај.

Добротворна организација "Тројеручица" је основана 2018. године благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија и дјелује на простору цијеле наше епархије.

Чланови ове хуманитарне организације помажу свима којима је помоћ потребна, вишечлане породице, социјално-угрожене, расељене, као и све који су дали одређен допринос у стварању Републике Српске.

ИКОНА БОГОРОДИЦЕ ТРОЈЕРУЧИЦЕ ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА КРСНА СЛАВА НАЧЕЛНИК МОДРИЧА ЈОВИЦА РАДУЛОВИЋ