БАДЊЕ ВЕЧЕ И БОЖИЋ У ГЛАВИЧИЦАМА

Милошћу Господњом, а трудом и залагањем чланова црквеног одбора и прилозима вјерног народа парохије Главичичке током Бадњег дана успјешно је реализована добротворна акција, те су пакети помоћи и печенице подјељене најугроженијим вјерницима наше парохије.

Навечерје празника Рођења Христовог и ове године свечано је прослављен у Главичицама.

Вечерње богослужење у храму Рођења Пресвете Богородице служио је протојереј Раде Танацковић уз саслужење парохијског ђакона Младена Јовића.

Након Вечерње службе, извршено је традиоционално пијукање те обрадовани бројни малишани наше парохије пакетићима, а потом је извршено освећење и налагање бадњака уз велико присуство вјерног народа.

На сам празник Рођења Господа Исуса Христа - Божић, Света Литургија служена је у 5 сати, те тако молитвено прослављен најрадоснији хришћански празник.

По завршетку Свете Литургије подјељена је божићна чесница, а је златник пронашла наша парохијанка Светлана Марковић из Рухотине.

МИР БОЖИЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ГЛАВИЧИЦЕ